O pochodu

Vítejte na stránkách Policejního pochodu Brdy. Pochod je organizován Policejním klubem Příbram, z.s.. Partnerem pochodu je Nadace policistů a hasičů.
 
 
Byť název pochodu nese označení „policejní“, pochod je otevřen všem zájemcům, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a pomoci druhým.
 
 
Pro rok 2022 pro Vás připravujeme nově 5 tras:
 
Extrém:
Popis bude upřesněn po dokončení plánování trasy.
 
Dlouhá:
Trasa v délce necelých 31 km Vás provede oblíbenými výhledy z Brdských bunkrů, dále již tradičně přes loveckou chatu "Carvánka" a nově na kontrolní bod u malé hospůdky na okraji CHKO, ze kterého opět přes CHKO a všem pochodníkům známý vrch Třemošná zpět do cíle. Oproti ročníku 2021 bude na trase znatelně méně asfaltu.
 
Střední:
Vyslyšeli jsme Vaše požadavky, a vytvořili delší než krátkou, ale kratší než dlouhou :-) Trasa v délce 25 km, kopíruje dlouhou trasu, jen Vás nezavede k výhledům z Brdských bunkrů, ale rovnou k lovecké chatě Carvánka.
 
Krátká:
Krátká trasa tentokrát měří 14 km. Pokusili jsme se krátkou trasu krapet přestavět. V úvodu Vás vynese do Brd přes Klobouček, jak je již obvyklé, následně pak na vrch Třemošná a přes "Čertovu kazatelu" zpět do cíle.
 
Kočárková:
Trasa v délce zhruba 12 km, která je sjízdná i s kočárky. 
 
 
Další novinky rok 2022:
 
- "překopali" jsme registrační formulář.
 
- vytvořili jsme nový design triček, a mimo klasických bavlněných nyní nabízíme i funkční trika. Nabídka barev je zatím omezená, pro příští ročníky ji můžeme rozšířit, bude-li o to zájem.
 
- v ročníku 2022 mohou účastníci extrémní trasy pomoci svou registrací rodině prap. Vlastimila Kalivody z roty EOD 15. ženijního pluku Bechyně, na jehož památku bude trasa pořádána. Ten zemřel na následky těžkých poranění při asanačních pracích bývalé střelnice na Kolvíně v Brdech. Právě v blízkosti těchto míst vede extrémní trasa. Více v sekci "ÚČEL POCHODU".
 
- pracujeme ve spolupráci s Policií ČR a Armádou ČR na možných statických ukázkách v místě startu / cíle pochodu, o výsledku budeme informovat.
 
 
 
STEJNĚ JAKO U ROČNÍKU 2021, I V ROČNÍKU 2022 JE FIXNÍ NÁHRADNÍ TERMÍN POCHODU PRO PŘÍPAD, ŽE BY POCHOD NEBYLO ŽNÉ USPOŘÁDAT V ŘÁDNÝ TERMÍN. 
 
 
 
 
Samotným účelem pochodu je, v první řadě, pomoci druhým. Svou účastí podpoříte Nadaci policistů a hasičů, o které se můžete dočíst více v sekci „Účel pochodu“.