Účel pochodu

Jak jsme uvedli v úvodu, účelem tohoto pochodu je podpora Nadace policistů a hasičů. Policisté a hasiči denně nasazují své životy a spěchají tam, odkud ostatní utíkají. Mnoho z nás zná příběh kolegy, který již není mezi námi a nemůže se postarat o svou rodinu, kterou zde zanechal, nebo příběh, kdy se kolega musí naučit žít s trvale neměnnými následky po těžkých zraněních, která utrpěl při služebním zákroku, záchraně tonoucího, požáru atd.. Řada jmen a smutných příběhů před námi je téměř nekonečná. Jedno mají ale společné, zemřeli, aby ostatní mohli žít. 
 
Nadace policistů a hasičů pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí. Dále nadace pečuje o 41 policistů a hasičů, kteří jsou těžce tělesně postižení následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.
 


Více informací o nadaci, její činnosti či dalších způsobech podpory, naleznete na webových stránkách nadace www.nadacepah.cz.

„Pamatujme na rodiny těch, kteří zahynuli při výkonu služby, mysleme na ty, kteří se při výkonu služby těžce zranili a nemohou už vykonávat svoji profesi ve prospěch nás všech …“


 

V ročníku 2022 dále chceme pomoci rodině po prap. Vlastimilovi Kalivodovi, na jehož památku mohou účastníci absolvovat extrémní trasu v délce 59 km. Proč zrovna extrémní trasu? Protože právě tato trasa vede blízko místa, kde k nešťastné události došlo.

Vlastimil Kalivoda byl pyrotechnik roty EOD 15. ženijního pluku Bechyně Armády ČR, kde působil od jeho založení v roce 2003. Dříve působil v asanačním odřadu v prostoru Ralsko - Bělá. Byl učitelem v oboru munice a v armádě sloužil od roku 1984. V Brdech byl jako doma a měl to tam moc rád. Zajímal se o hystorii Brd a jejich okolí. Měl poslední rok do výslužby, které se bohužel nedožil, když při pyrotechnické asanaci prostoru střelnice Kolvín v Brdech v červenci 2021 v důsledku výbuchu munice utrpěl těžká poranění, kterým následně podlehl. Zemřel ve věku 57 let a rodinu, která zde po něm zůstala, finančně podpoří všichni účastníci extrémní trasy (již započítáno ve startovném).